Bezbolestná rázová vlna s diatermiou – terapia bolesti

BEZBOLESTNÁ RÁZOVÁ VLNA S DIATERMIOU

Unikátna a v súčasnosti najmodernejšia technológia pre okamžitú úľavu od bolesti a naštartovanie a urýchlenie regenerácie kĺbov a svalov. Vďaka kombinácii rázovej vlny s diatermiou má terapia neštandardne rýchly účinok a vysokú 90% účinnosť aj pri najťažších diagnózach.

ShockWaveDual Power je kombinácia intenzívnej a zároveň bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou a systémom na vpravovanie účinných látok do postihnutej oblasti. Zabezpečí úľavu od bolesti a rýchly a dlhotrvajúci regeneračný účinok pre odstránenie príčiny bolesti.

Rázová vlna – čo to teda je

Pojmom rázová vlna sa popisujú mechanické tlakové impulzy, ktoré sa šíria v podobe vlny do prostredia (vody, vzduchu alebo ľudského tela). Na čele rázovej vlny sa veľmi rýchlo zvyšuje tlak a dosahuje vysoké hodnoty. Rázovou vlnou sa prenáša obrovské množstvo energie do väzivého, svalového alebo kostného tkaniva v subakútnom alebo chronickom stave, čo naštartuje a podporuje regeneráciu a rýchle uzdravenie ošetrovaného tkaniva. Rázová vlna okamžite uvoľňuje svalové napätie, umožňuje postupné rozpúšťanie vápenatých fibroblastov, podporuje produkciu kolagénu a má tak analgetický a protizápalový efekt.

Výnimočné výsledky

Jedinečný prístroj ShockWaveDual Power kombinuje tri technológie tak, aby pomohol vyriešiť aj najzávažnejšie problémy a chronické diagnózy. Výborne funguje pri diagnózach ako je pätová ostroha (plantárna fascitída a calcar canea), bolesť ramena (syndróm zamrznutého ramena), bolesti chrbtice (lumbalgia), golfový a tenisový lakeť (epikondilitída).

Bezbolestné Ošetrenie

Bežná rázová vlna je vždy spojená s bolesťou a nepríjemným hlukom. Bezbolestná rázová vlna od WInformu – ShockWave Dual Power umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky aj bez utrpenia – úplne bez bolesti a bez hluku.

Terapeutické gély

Súčasťou a veľkou pridanou hodnotou terapie ShockWave Dual Power je aj aktívne vpravovanie terapeutických látok.

Winform vyrába a používa terapeutické gély so špeciálnym zameraním:

  • Okysličenie a výživa tkaniva – LIFE OXY GEL s aktívnym ozónom

         Účinok: prekrvene tkaniva, okysličenie, výživa a detox

  • Protizápalový účinok – BROMELLIN GEL

      Účinok: Skľudnenie zápalu, odplavenie mediátorov zápalu, úľava od bolesti, anti reumatický efekt podobný kortizónu

  • Myorelaxačný účinok – DEMUSCO GEL

         Účinok: Uvoľnenie svalových spazmov, trigger spúšťových bodov, uvoľnenie fascií,  anti reumatický účinok

  • Analgetický účinok – ARNILIN GEL

         Účinok: Okamžitá úľava od bolesti, protizápalový účinok.

Každý z týchto prípravkov sa používa pri ošetreniach podľa aktuálnej potreby a diagnózy. Použitie je veľmi jednoduché – pridaním do neutrálneho vodivého gélu, ktorý sa využíva pri ošetrení ako kontaktný gél.